Kulübeler Çocukların Elinden

Anasayfa / Haberler / Kulübeler Çocukların Elinden

Kulübeler Çocukların Elinden
Kulübeler Çocukların Elinden

Seferihisar Belediyesi ve Seferihisar Doğa ve Hayvan Dostları Derneği’nin (SEHAYDER) birlikte yürüttüğü çalışmalarla yenilenen “Köpek Bakım Evi”nde yavru köpekler için alınan kulübeleri çocuklar boyadı.

Çocuk Dostu Kent olmak için UNICEF’e başvuran ve proje kapsamında yürüttüğü çalışmalarla Çocuk Meclisi kuran Seferihisar Belediyesi, Çocuk Meclisi ve SEHAYDER’in birlikte düzenlendiği organizasyonla köpek kulübelerini boyadı.

Seferihisar Belediyesi Köpek Bakım Evi’nde Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen boya organizasyonunda, çocuklar boya yaparken keyifli dakikalar geçirirken, Belediye yetkililerinin de bakım eviyle ilgili verdikleri bilgileri dikkatle dinledi.

Belediye ve hayırseverlerin birlikte yenilediği Köpek Bakım Evi’nde özellikle yavrular için yetersiz olan alanlar genişletilerek daha rahat koşullarda yaşamaları için kulübeler yapılırken, bina genelinde yenileme ve idari personel için ofis yapıldı.

Seferihisar Belediyesi Köpek Bakım Evi’nin yenileme çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu ve köpeklerin bakım ve korumasının daha iyi şartlarda gerçekleşeceğini söyledi. Şu an 150 köpeğin barınakta bakıldığını belirten yetkililer, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na göre köpeklerin toplanıp, kısırlaştırıldığını, bakımlarının yapılmasının ardından tekrar yaşam alanlarına bırakıldığını belirtti.

Ayrıca hasta, yaşlı, saldırgan ve hayatını idame ettiremeyecek köpeklerin ise yaşamlarını Köpek Bakım Evi’nde devam ettireceklerini belirtti.