Yeni Terminal hizmete açıldı

Anasayfa / Haberler / Yeni Terminal hizmete açıldı

Yeni Terminal hizmete açıldı
Yeni Terminal hizmete açıldı

Seferihisar Belediyesi tarafından Kocaçay Mevkii’nde yapımı tamamlanan Yeni İlçe Terminali açıldı.

 

Haberin videosu için;

{youtube}7XPN7GobWxA{/youtube}

 

Yeni, modern bir görünüme sahip olan yeni ilçe terminali, daha konforlu bir hizmet, ilçe trafiğinde rahatlama yaratacak.

28 Mayıs Pazartesi günü yapılan açılışa İlçe Kaymakamı Şakir Erden, Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seferihisar Minibüsler, otomobilciler ve Şoförler Odası Başkanı Sait Yeşilkaya ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Açılışta konuşan Şoförler Odası Başkanı Sait Yeşilkaya yeni ilçe terminali için yapılan çalışmalar nedeniyle Seferihisar Belediyesi Başkanına teşekkür ederek, Yeni Terminalde halkımıza daha iyi hizmet vereceklerini belirtti.

 

alt

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer yaptığı konuşmada çalışmanın tümünün belediye çalışanları tarafından yapıldığının altını çizdi. Başkan Soyer; “Biraz uzun maceralı bir yolculuk oldu bu projenin açılışı bir çok kurumun koordine edilmesi gerekiyordu çok şükür hepsi tamamlandı.

 

Kent merkezindeki trafiği rahatlatmak amacıyla başlattığımız bu girişim bugün nihayet sonuçlanacak ve kent merkezindeki sıkışıklığı bir nebze aşacağımızı ümit ediyorum. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Özellikle imalatta çalışan personel arkadaşlarıma ki hepsi Belediye personelinin emekleriyle gerçekleşti onlara da huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

alt

İlçe Kaymakamı Şakir Erden; “Bize fazla yakışmayan bir garajımız vardı. Bir taraftan Cittaslow kimliğiyle büyük bir çıkışımız oldu. İlçemize gelenleri o garaj da karşılamak hoş olmuyordu. Diğer taraftan trafik sıkışıklığı da vardı. Şimdi bu da azalacak. Seferihisar’a garajın artı bir değer kattığını düşünüyorum. Başta Belediye Başkanımız Tunç soyer olmak üzere tüm belediye personeline teşekkür ediyorum.

 

alt

Yeni İlçe Terminali 28 Mayıs Pazartesi gününden itibaren Kocaçay Mevkii’ndeki yeni yerinde hizmet verecek.  Çarşı meydanında yapılacak yeni meydan projesinin ilk adımı olarak taşınan yeni terminal, Üçkuyular, Ürkmez, Sığacık, Akarca, Kuşadası ve köylere hizmet verecek. Yepyeni, modern görüntüsüyle hizmete açılan terminalde aynı anda 50 otobüs park edebilecek. 3 Bin metrekarelik alana inşa edilen garajda 3 adet peron, kafeterya ve büfe, bay-bayan ve engelli tuvaletleri bulunuyor.
Yeni garaj sayesinde ilçe halkının ve ilçeye gelen misafirlerin daha çağdaş şartlarda ulaşım yapmaları hedefleniyor. 

 

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt