Yerli Malı Haftası Çocuk Belediyesi’nde Kutlandı

Anasayfa / Haberler / Yerli Malı Haftası Çocuk Belediyesi’nde Kutlandı

Yerli Malı Haftası Çocuk Belediyesi’nde Kutlandı
Yerli Malı Haftası Çocuk Belediyesi’nde Kutlandı

Çocuk Belediyesi Binası’nda düzenlenen programa Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Seferihisar’da yapılanları incelemek üzere ziyarette bulunan Ankara’nın Cittaslow adayı Güdül ilçesinin Belediye Başkanı Hava Yıldırım da katıldı.

Okul Öncesi Çocuk Korosu’nun seslendirdiği şarkılar ile başlayan program çocukların yerli malı ürünler ile ilgili şiirlerini okumaları ile devam etti. Yerli malı ürünlerden oluşan standlarda; mandalina, portakal, patlıcan, nar gibi sebzelerin ve meyvelerin sunumu yapıldı. Çocuklar Seferihisar’da üretilen  kurutulmuş mandalinanın, üzümün ve incirin tadına bakarken diğer taraftan yerel  kooperatiflerin ürettiği zeytinyağı sabunu, erişte, sirke, nar ekşisi ve tarhana hakkında bilgi aldılar. Can Yücel Tohum Merkezinin üretimini gerçekleştirdiği tohumların dağıtımı yapıldı.

Belediye Başkanımız Tunç Soyer’in çocuklara ilk kurşun kalemlerini ve kalemtıraşlarını hediye etmesinin ardından, velilerin hazırlamış olduğu ikramlar taze sıkılmış mandalina suyu ile birlikte çocuklarımıza sunuldu.

Program minik öğrencilerin meyve kılığına girerek faydalarını şiir ve şarkılarla anlattığı gösterilerle tamamlandı.