YOL ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Anasayfa / Haberler / YOL ÇALIŞMALARI BAŞLADI

YOL ÇALIŞMALARI BAŞLADI
YOL ÇALIŞMALARI BAŞLADI

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Seferihisar Belediyesi işbirliği ile ilçe sınırları içerisinde yol yapım çalışmaları başladı.  Ballıkuyu Mevkii Çay Kenarı, Sığacık Girlen Mevkii, Kocaçay Karakuyu mevkilerinde toplamda 20 Km yol asfaltlanacak.

 

 

Seferihisar Belediyesi ekiplerince tespit edilen ve İzmir Büyükşehir Belediyesi İzbeton Müdürlüğü’ne bildirilen yolların asfaltlama çalışması başladı. Ayrıca ilçenin geçim kaynağı olan mandalina bahçeleri yolları diye tabir edilen bahçe yollarının da, kış sezonunda vatandaşların daha rahat ulaşmasını sağlamak için asfaltlanacağı belirtildi.

 

 

Seferihisar Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Ercan’ın çalışmaları yerinde takip ederken Büyükşehir Belediyesi ile uyumlu bir çalışma içerisinde olduklarını ve Seferihisar’ın birçok projesine Büyükşehir’in destek vereceğini belirtti.

Ercan yaptığı açıklamada; “Kış şartları nedeniyle bozulan ve ulaşımın zor olduğu toprak bahçe yollarının asfaltlanması için gerekli çalışmalara başladık. Halkımızın mağduriyetini önlemek için bütün çabamız ve ekiplerimizle, yol çalışmalarını en kısa sürede bitirmeye çalışacağız” dedi.

Seferihisar köy yolları ile başlayan ve yaz sezonunca çeşitli aralıklarla devam eden asfalt kaplama çalışmalarının eylül ayı sonunda tamamlanması planlanıyor.