• Zeytinyağı ve Mandalina Kurusu Fuarın Gözdesi
  • Zeytinyağı ve Mandalina Kurusu Fuarın Gözdesi
  • Zeytinyağı ve Mandalina Kurusu Fuarın Gözdesi
  • Zeytinyağı ve Mandalina Kurusu Fuarın Gözdesi
Zeytinyağı ve Mandalina Kurusu Fuarın Gözdesi

İzmir’de 8 Aralık Perşembe günü açılan 10. Travel Turkey Turizm ve Gastronomi Fuarı’nda Seferihisar Belediyesi standı fuara katılan ziyaretçilerin büyük ilgisini çekiyor.

Dünya ve ülke turizminin buluşması olan 10’uncu Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi, Fuar İzmir’de başladı. 11 Aralık tarihine kadar açık olacak fuar, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlendi. Fuarın partner ili Mersin, uluslararası destinasyon partneri de Akabe oldu. Fuarın açılış töreni de D holünde gerçekleştirildi. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Aziz Kocaoğlu’nun yanı sıra sektörün önde gelenleri açılışa katıldı. Fuarda, seyahat acentaları, tur operatörleri, iş ve kongre turizmi, bakanlıklar, konsolosluklar, oteller, tatil köyleri, yat, kurvaziyer turizmi, marina, uluslararası turizm otoriteleri, borsalar, kafeterya ve restoranlar, aktif macera turizmi, belediyeler, bankacılık, sigorta firmaları, kültür turizmi, valilikler, il kültür turizm müdürlükleri, dalış okulları, spor turizmi, kalkınma ajansları, havayolları, turizm teknolojisi, turizm birlik, dernekleri, otel ekipmanları firmaları, turizm taşımacılığı, turizm medyası, eğitim turizmi, bilgi, enformasyon teknolojileri, medikal kuruluşlar ile sağlık kuruluşları yer aldı.

Seferihisar’a büyük ilgi
Türkiye’nin ilk Cittaslow’u (Sakin Şehri) olan Seferihisar, fuara katılarak sektörün önde gelen katılımcılarına kapılarını açtı. İlçenin tarihi, turistik ve doğal güzelliklerinin tanıtıldığı stantta, köylü, çiftçi ve kadınların gelirini arttırıcı tarım ve kooperatif çalışmalarıyla da dikkat çeken Seferihisar Belediyesi, ziyaretçilere ilçede yetişen yerel ürünlerin tadımını yaptırdı. Özellikle asırlık ağaçlardan sıkılan zeytinyağı ve termal enerjiyle kurutulan mandalinanın kurusu çok beğenildi.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer de fuarın ilk gününde Seferihisar standında gün boyu kalırken gelen ziyaretçilerle Seferihisar hakkında sohbetler gerçekleştirerek, yerel ürünler ikram etti.

10.Travel Turkey Turizm ve Gastronomi Fuarı 11 Aralık Pazar gününe kadar devam edecek.