ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI’NDAN DESTEK

Anasayfa / Haberler / ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI’NDAN DESTEK

ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI’NDAN DESTEK
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI’NDAN DESTEK

Türkiye’nin ilk Cittaslow (Sakin Kenti) Seferihisar’a Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu’ndan destek geldi.

Üyeliği nedeniyle Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret eden yönetim kurulu bundan sonraki süreçte birlikte çalışma kararı aldı.

Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Ferdan Çiftçi ve yönetim kurulu Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamından ziyaret ederek Cittaslow (Sakin Kent) üyeliği nedeniyle tebrik etti. Uluslararası bir projede Türkiye’den ilk olarak İzmir’in bir ilçesinin yer alması nedeniyle ayrıca mutlu olduklarını belirten Çiftçi, Sakin Şehir kapsamında Seferihisar’da yaşanacak değişimle ilgili destek vermek istediklerini belirtirken tarım konusunda her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi.

Şube ikinci başkanı ve GDO’ya Hayır Platformu İzmir Sözcüsü Vezan Karabulut Sakin Şehir’lerde GDO’ların önemini belirterek gerek okullarda gerekse halkı bilgilendirmede yapılacak eğitim çalışmalarında yer almak istediklerini iletti.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer Ziraat Mühendisleri Odası’na ziyaretleri için teşekkür ederken, odanın desteğinin kendileri için çok önemli olduğunu belirtti. Başkan Soyer; “Çok yoğun bir çalışma içerisine giriyoruz. Seferihisar’da büyük bir değişim başlıyor. Sakin Şehir kriterlerinde yerel üreticiyi desteklemek, doğal ürünler kullanmak gibi maddeler var. Seferihisar mandalinasının markalaşması ve mandalinadan üretilecek ürünlerin Türkiye ve dünya piyasasına sunma girişimlerimiz var. Yine zeytin konusunda biyolojik olarak çiftçilerin bilgilendirilmesinde sizin desteğinize ihtiyacımız olacak. Sığacık’ta amatör balıkçılığı geliştirmek istiyoruz. Sığacık’ın İzmir’de amatör balıkçıların merkezi olabileceğini düşünüyoruz. Bu tip konularda ZMO’nun desteğini almak bizi mutlu edecek” dedi.

Başkan Soyer Pazar günleri Sığacık’ta kurulan organik pazara yönetim kurulunu davet ederken, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı ve yönetim kuruluyla önümüzdeki günlerde tekrar bir araya gelip, çalışmaların şekillendirilmesine karar verildi.