Emanetinin Bekçileriyiz

Anasayfa / Haberler / Emanetinin Bekçileriyiz

Emanetinin Bekçileriyiz
Emanetinin Bekçileriyiz

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Seferihisar Belediyesi tarafından düzenlenen “Fener alayı” binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti. Ellerinde Türk Bayrağı ve Atatürk posterleriyle yürüyen kalabalık marşlara hep bir ağızdan eşlik ederek Cumhuriyetine sahip çıktı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük mirası Cumhuriyetin ilanının 94.yılı Seferihisar’da da coşkuyla kutlandı. Seferihisar Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü ve Fener Alayı büyük bir katılımla gerçekleşti. Kapalı Pazaryeri’nden başlayan yürüyüş, Çolak İbrahim Bey Mahallesi, Sevgi Yolu ve Atatürk Caddesi’ni dolaşarak Cumhuriyet Meydanı’nda sona erdi. Yürüyüşe katılan binlerce kişiye evlerinde evlerinden bayraklar ve alkışlarla eşlik eden vatandaşlar güzel görüntülere sahne oldu.

Yürüyüşün sonunda konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Güzel Seferihisar’ın güzel insanları bayramınız kutlu olsun. Bundan 94 yıl önce Cumhuriyetin ilanıyla beraber bu coğrafyada muazzam bir medeniyetin önü açıldı. Cumhuriyet tek bir sözcük ama özgürlük demek, demokrasi demek, muasır medeniyetin başlangıcı demek. Yaşadığımız bu dönemde zor, karanlık günlerden geçiyoruz. Büyükşehirlerin belediye başkanları bir emirle görevden alınıyor, gazeteciler içeride, işsizlik aldı yürüdü, ekonomik istikrarsızlık var, çok büyük zorluklarla beraberiz. Ama asla unutmayın Cumhuriyete sahip çıkmaktan başka çaremiz yok. Sımsıkı Cumhuriyet’e sahip çıkmak zorundayız. Hem Atalarımızın aziz hatırası için, hem gelecek nesillerin şükür duaları için sahip çıkmamız gerekiyor. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve şükranla anıyor, emanetlerinin sonuna kadar bekçisi olacağımızın sözünü bir kez daha veriyorum” dedi.

Yürüyüşün ardından Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatı tarafından verilen Cumhuriyet kokteyli Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleşti.