Hasankeyf’in Cittaslow Başvurusu Yerinde İncelendi

Anasayfa / Haberler / Hasankeyf’in Cittaslow Başvurusu Yerinde İncelendi

Hasankeyf’in Cittaslow Başvurusu Yerinde İncelendi
Hasankeyf’in Cittaslow Başvurusu Yerinde İncelendi

Cittaslow Türkiye Koordinatörü Tunç Soyer Batman Hasankeyf’de incelemelerde bulundu.

İncelemeler sonrası Tunç Soyer; “Bugün, eşsiz doğası ve tarihiyle Cittaslow adaylığı kapsamında Batman’ın Hasankeyf ilçesini ziyaret ettik. Hasankeyf’in sular altında kalacak olması nedeniyle kaybedeceği zenginlikleri gördük. Yeni kurulacak Hasankeyf’i gezdik. Yeni Hasankeyf’te, Cittaslow’un kriterleriyle, olağanüstü tarihsel mirası ve kültürel değerleri nasıl koruyabiliriz, dezavantajları  avantaja nasıl çeviririz konusu üzerinde çalıştık.

En önemlisi,  Sayın Kaymakam Faruk Bülent Baygüven ve Sayın Belediye Başkanı Abdülvehap Kusen’in  kararlı ve örnek liderlikleri içimizi aydınlattı.Hasankeyf halkının geleceğini belirlerken yapacakları katkının çok verimli olacağına inandık. Hasankeyf’in önünde uzun ve meşakkatli bir yol var ancak, parlak bir gelecek kurmak için sahip oldukları potansiyel  engelleri aşacak tüm imkanlara sahip. İnancımız ve umudumuz pekişmiş olarak ayrılıyoruz.

Gösterdikleri olağanüstü içten misafirperverlikleri için Sayın Kaymakamımıza ve Sayın Belediye Başkanımıza, çok değerli çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyoruz.” dedi.