Atatürk’ün Seferihisar’a Gelişinin 81. Yılı

Anasayfa / Haberler / Atatürk’ün Seferihisar’a Gelişinin 81. Yılı

Atatürk’ün Seferihisar’a Gelişinin 81. Yılı
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Seferihisar’a gelişinin 81. Yılı Sığacık’ta düzenlenen törenle kutlandı.
 
Program Seferihisar Meydan Projesi çalışmasının devam etmesi nedeniyle Sığacık’ta yapıldı. Sığacık Meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreniyle başlayan kutlama Seferihisar Belediyesi Tekvando ve Halk Oyunları Ekibi gösterileri ile devam etti.
 
Düzenlenen kutlama programına Seferihisar Kaymakamlık vekili Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Garnizon Komutanı Recai Atasavun, Belediye Başkan Vekili Gürhan Özata, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı İsmail Yetişkin, daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Kaymakam Resul Çelik ve Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Birleşmiş Milletler Toplantısı için yurt dışında olmaları nedeniyle programa katılamadı.  
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Seferihisar Belediye Başkan Vekili 
 
Gürhan Özata günün anlam ve önemini belirten konuşmasında “ İlçemiz tarihinin en önemli günlerinden birini kutlamak için buradayız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bundan 81 yıl önce 11 Nisan 1934’da İlçemizi ziyaret etmiştir. Bedenen aramızda olmasa da fikirleriyle; aklıyla; devrimleriyle bugün Atamızın yine yanımızda olduğunu hissediyoruz. Bir kez daha bu aydınlık yolu kendimize ilke ediniyoruz. Ulusal kurtuluş mücadelesinin önderliğini yapmış, sonrasında modern 
Türkiye’ye oluşturan devrimleri gerçekleştiren Atamız hedefimizi muasır medeniyetler seviyesinde olmasını istemiştir. Bizde bu yolda Atamızın izinde kendi ilçemizde daha iyisini yapmak için durmadan çalışıyoruz. Bu vesile ile Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şükran ve rahmetle yad ederek; emanetinin ve devrimlerinin takipçisi olacağımıza bir kez daha söz veriyoruz “ dedi.      
 
Sığacık mahallesi esnafı İrfan Kozan’ın Atatürk’ün Seferihisar’a ziyaretinde babasının anılarını anlattığı konuşmasından sonra Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Garnizon Komutanı Recai Atasavun, Belediye Başkan vekili Gürhan Özata programın düzenlenmesinde katkıları olan personele teşekkür etti. 
{gallery}1540{/gallery}