ELEKTRİK KABLOLARI YER ALTINA ALINIYOR

Anasayfa / Haberler / ELEKTRİK KABLOLARI YER ALTINA ALINIYOR

ELEKTRİK KABLOLARI YER ALTINA ALINIYOR
ELEKTRİK KABLOLARI YER ALTINA ALINIYOR

Seferihisar çevre düzenlemeleri kapsamında başlatılan çalışmada, İlçe Emniyet Müdürlüğü önünden mezarlığa kadar olan caddedeki elektrik kablolarını yer altına alınıyor.
Seferihisar Belediyesi’nin Cittaslow kriterleri kapsamında Atatürk Caddesi’nde yapacağı düzenlemeler, TEDAŞ Müdürlüğü’nün elektrik kablolarının yer altına alınması çalışmasıyla başladı.  Çalışmada cadde üzerindeki ana arpel ve yüksek gerilim kabloları yer altına alınacak. Ayrıca diğer mahalle aralarında eskimiş elektrik direklerinin de bakım onarımı yapılacak.  Yüklenici firma AYY tarafından yürütülen çalışmalar yaklaşık iki ay sürecek ve 1 milyon 100 Bin liraya mal olacak.
Elektrik kablolarının yer altına alınmasının ardından Seferihisar Belediyesi’nin Atatürk Caddesi’nde gerçekleştireceği yenileme çalışmaları başlayacak. Cadde boyunca tüm binaların dış cepheleri boyanacak, kaldırımlar genişletilecek, tabela yenileme çalışmaları gerçekleştirilecek, balkonlara söveler ve sardunya çiçekleri yerleştirilecek.
Geçtiğimiz yıl 30’a yakın ressam ve heykeltıraşla yaptıkları cadde düzenleme çalışmalarını uygulayacaklarını belirten Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “İlçe girişimiz bugünkü haliyle çok kötü. Yapacağımız çalışmalarla yepyeni bir hal alacak caddemiz, ilçemize ilk girişte hayran bırakacak güzellikte olacak. Uzun zamandır planlamasını yaptığımız bir işti. Seferihisar TEDAŞ Müdürlüğü’nden çalışmaları hızlandırarak bir an önce başlamasını rica ettik. Onlarda yazışmaları ve tüm prosedürü tamamlayarak çalışmayı başlattı. Bu anlamda kendilerine çok teşekkür ediyorum. Artık önümüzdeki dönem, Seferihisar’ın her yerinde yenileme çalışmalarının olduğu bir dönem olacak” dedi.