Hacer,İlçemizi gururlandırdı

Anasayfa / Haberler / Hacer,İlçemizi gururlandırdı

Hacer,İlçemizi gururlandırdı
Hacer,İlçemizi gururlandırdı

Ankara’da gerçekleşen “Mega Hafıza” yarışmasında Seferihisar’dan Hacer Özlüdere birinci oldu. İlçemizi gururlandıran Hacer’e Belediye Başkanı Tunç Soyer notebook hediye etti.

Muharrem Gülpınar İlköğretim Okulu öğrencisi Hacer Özlüdere (11) Ankara’da kendi yaş gurubu içerisinde finale kalan on sekiz kişiyle yarıştı. Yarışma, tabloda yer alan 240 sayıyı ezberlemek ve ardından kapatılan sayıların yerini bulmak üzerine kuruluydu. Tüm rakamları doğru yerlerinde bulan ve herkesi şaşırtan Hacer, tam puan alarak yarışmanın birincisi oldu.

Hacer ve ailesi Seferihisar’a dönüşünde Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından belediyeye davet edildi. Başkan Soyer, Türkiye birincisi Hacer’e Notebook hediye etti, annesi Süreyya Özlüdere ve babası Ender Özlüdere’yi de ayrıca tebrik etti.

Başkan Soyer "Seferihisar’da böyle akıllı zeki bir kızımız olduğu için çok mutluyum bu gerçekten yetenek işi ve bu yeteneğe sahip çok az insan var. Umarım kendini daha da geliştirirsin. Ben bu konuda elimden ne gelirse yapmaya, her türlü desteği vermeye hazırım” dedi.   

İlçemizin gururu Hacer Özlüdere, 2 ay sonra Antalya'da gerçekleşecek Dünya Hafıza Şampiyonası'nda yarışacak.