Kent Konseyinin İlk Konuğu Tunç Soyer Oldu

Anasayfa / Haberler / Kent Konseyinin İlk Konuğu Tunç Soyer Oldu

Kent Konseyinin İlk Konuğu Tunç Soyer Oldu

“İzmir Kent Konseyi Yerel Yönetimlerle Buluşuyor” söyleşi dizisi kapsamında başlayan sohbet toplantılarının ilk konuğu Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer oldu.

9 Haziran Pazartesi günü Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleşen söyleşiİzmir Kent Konseyi Başkanı Güman Kızıltan, İzmir Kent Konseyi Gençlik ve Engelli Merkezi üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seferihisar’da yaptıkları çalışmalardan örnek vererek, gelen soruları cevapladı. Başkan Soyer, Kent Konseyi üyelerinin Seferihisar’ın dikkat çeken ve basında geniş yer alan projeleri olan güneş enerjisinden elektrik üretme, Sığacık Kaleiçi Pazarı, Sakin Şehir, engelliler için yapılan çalışmalar konularında gelen soruları detaylı olarak cevapladı.

Yaklaşık iki saat süren keyifli sohbetin sonunda İzmir Kent Konseyi Başkanı Güman Kızıltan, Kent Konseyleri olarak, İzmir’de söyleşi programlarını başlattıklarını ve ilk olarak Seferihisar’da, İzmir’de ve Türkiye’de yaptıklarıyla çok ses getiren Seferihisar  Belediye Başkanı Tunç Soyer’i davet ettiklerini söyledi. Kızıltan, bundan böyle düzenli olarak Belediye Başkanlarıyla bulaşacaklarını belirtti. Kızıltan katılımı nedeniyle Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’e plaket takdim etti.

{gallery}1281{/gallery}