Vatandaş Bağışladı Belediye Dağıttı

Anasayfa / Haberler / Vatandaş Bağışladı Belediye Dağıttı

Vatandaş Bağışladı Belediye Dağıttı
Belediyeye vekalet veren vatandaşların kurbanları, uzman ekipler tarafından kesilerek Seferi Kart sahiplerine eşit olarak dağıtıldı.
 
Seferihisar Belediyesi’nin ilk kez uyguladığı “Vekaleten Kurban Kesimi ve Dağıtımı” başarıyla gerçekleşti. Bağış karşılığı üreticiden alınan kurbanlıklar, uzman ekiplerce kesildi ve ihtiyaç sahibi SeferiKart sahiplerine dağıtıldı. 
Seferihisar Belediyesi “Vekaleten Kurban Kesimi” hizmeti ile kurban kesecek vatandaşların Belediyeye ait Kurban Hesabına yaptıkları bağışla Seferihisar Kurban pazarından, kulak küpe numarası belli, sağlık taraması yapılmış kurbanlıklar alınarak, belediyeye ait kesimhanede görevli kasaplar tarafından İslami esaslara göre kesildi. Onlarca vatandaş belediyenin hizmetinden yararlanmanın kolaylığını yaşadı. Kesilen etler Belediyenin tespit ettiği yüzlerce ihtiyaç sahibi eve eşit olarak dağıtıldı.
 
Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, ilk kez uyguladıkları ve başarıyla tamamlanan uygulamanın bundan böyle de her yıl devam edeceğini söyledi. Başkan Soyer; “Burada amacımız hem kurban kesecek vatandaşlarımıza yardımcı olmak hem de ihtiyaç sahiplerine doğru olarak yardımları buluşturmaktı. Vatandaşımız kurban vekaletini verdi, ekiplerimizde kesip dağıtımlarını gerçekleştirdi. Örnek bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Vekalet veren vatandaşlarımıza ve bu sorumluluğu kusursuzca yerine getiren Belediye çalışanı arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.
{gallery}1390{/gallery}