Sakin Şehirde Güneş Enerjisi Atılımı

Anasayfa / Haberler / Sakin Şehirde Güneş Enerjisi Atılımı

Sakin Şehirde Güneş Enerjisi Atılımı
Sakin Şehirde Güneş Enerjisi Atılımı

BÜYÜK GÜN 1 MART

Seferihisar Yenilenebilir Enerji Kooperatifi halkla buluşuyor. Seferihisarlılar güneşten hem elektrik elde edecek hem de üstüne para kazanacaklar. 1 Mart 2018 Perşembe günü bilgilendirme toplantısı ile beraber ön kayıtlar da başlayacak.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in 11 Eylül 2016 tarihinde Seferihisarlılar’a büyük hedeflerimizden biri olarak açıkladığı Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulum aşamasına geldi. Seferihisarlılar güneşten temiz enerji üretip, para kazanabilecektir. Seferihisar Yenilenebilir Enerji Kooperatifi’nin (SEYEKO) kurulmasıyla başlayan süreçte, ilk  güneş santralinin kurulacağı arazi de belirlenmiştir. Süreç, kooperatife ortaklık ön kaydı ile devam edecektir. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve SEYEKO yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleşecek bilgilendirme toplantısında, projeyle ilgili tüm detaylar anlatılacak ve ortaklık ön kayıtları alınacaktır.

TÜM SEFERİHİSARLILARI BEKLİYORUM!

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer,  büyük bir enerji devriminin gerçekleşmek üzere olduğunu belirtti ve tüm Seferihisarlılar’ı belediye düğün salonunda 1 Mart 2018 tarih, saat 17:00’de gerçekleştirecekleri toplantıya davet etti. Başkan Soyer; “11 Eylül 2016 tarihinden beri sabırla ve kararlılıkla yürütülen çalışmalar sonunda, önemli bir noktaya gelindi. Seferihisarlılar  temiz enerji üretip, buradan para kazanabilecekler. Bu amaçla çıkılan yolda, bir kooperatif kurulmuş, Seferihisar Belediye Meclisi santral kurulumu için bir arazi tahsis etmiştir. Artık santralin kurulma aşamasına gelindi. Şimdi Kooperatifin kapısını Seferihisarlılar’a açacağız. Seferihisarlılar üzerinde yaşadıkları bu bereketli topraklarda ve bu pırıl pırıl güneş altında sahip oldukları zenginliklerle uyumlu bir hayat sürdürecekler. Tepemizdeki güneş sadece işadamları, büyük yatırımcılar ve sermaye sahipleri için değil, öncelikli olarak Seferihisarlılar için fayda yaratmalıdır. Bu düşünce ile hem memleketimiz için temiz enerji üreteceğiz hem de bu enerjiden para kazandıracağız. 1 Mart 2018, Perşembe günü ortaklık ön kaydını başlatacağız. Saat 17:00’de Belediyemiz yetkilileri ve Kooperatif Kurucuları tüm soruları cevaplamak ve ön kayıt yapmak üzere hazır olacaklar. Bu ilk fırsatı kaçırmamanızı dileyerek projenin detaylarını merak eden tüm halkımızı ve müstakbel ortaklarımızı Belediye Düğün Salonu’ndaki toplantıya davet ediyorum” dedi.

Bilgi için: www.seyeko.web.tr