Seferihisar’da Can Yoldaşım Şenliği

Anasayfa / Haberler / Seferihisar’da Can Yoldaşım Şenliği

Seferihisar’da Can Yoldaşım Şenliği
Seferihisar’da Can Yoldaşım Şenliği

Sakin Şehir Seferihisar’da hayvan hakları konusunda duyarlılığı arttırma hedefiyle Can Yoldaşım Şenliği düzenlenecek. Şenlik, 1-2 Eylül 2018 tarihlerinde Sığacık ve Akarca’da gerçekleşecek.
Seferihisar Belediyesi, Seferihisar Kent Konseyi ve Seferihisar Doğa ve Hayvan Dostları Derneği (SEHAYDER) işbirliği ile “Can Yoldaşım Şenliği” düzenlenecek. Şenlik kapsamındaki çalıştay 1 Eylül Cumartesi günü Saat 10.00’da Akarca Lebedos Princess Otel’de gerçekleşecek. Hayvan hakları başlığıyla düzenlenecek çalıştayda Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, SEHAYDER Başkanı Fevziye Özkan, Hayvanlara Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı Nesri Çıtırık, Prof. Veteriner Hekim, Uzman Psikolog Tamer Dodurka ve Seferihisar Kent Konseyi Başkanı Ekrem Gün konuşmacı olarak yer alacak.
2 Eylül Pazar günü Seferihisar İsmet Sungurbey Sokak Hayvanları Yuvası ziyaretiyle başlayacak etkinlik, Sığacık’ta devam edecek. Şenlikte, Seferihisar Çocuk Belediyesi ile çocuklara hayvanlar konulu açık hava atölyesi düzenlenecek. Sahiplendirme ve mama dağıtma etkinliği, geniş katılımlı bakımevi ziyareti, römork ile Seferihisar’da dolaşma, Evren Türeci konseri, Seferihisar Çocuk Belediyesi işbirliği ile yaz boyunca çocukların temaya uygun yaptıkları resimler şenlikte sergilenecek, Prof. Tamer Dodurka ile‘Farklı bir açıdan bakalım: Suç dekolte giyenlerdeyse acaba hayvanlara tecavüzde suçlu kim?’ başlıklı söyleşi, Uluslararası Suluboya sanatçıları ile hayvan sevgisi temalı atölye çalışması yapılacak. Ayrıca Türkiye Fotoğraf Federasyonu ile birlikte ödüllü foto maraton 1-2 Eylül’de gerçekleşecek. 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde sonuçlar açıklanıp, ödüller verilecek.